Co zobaczymy obecnie w bollywoodzkich produkcjach?

bollywodzka kinematografiaBollywood jest już bardzo popularne w ostatnich latach, a z roku na rok staje się jeszcze popularniejsze. Na pewno każdy z nas widział chociaż jeden film z tego gatunku lub choćby jeden fragment takiego filmu. Wiele osób jednak nie do końca rozumie na czym polega fenomen tych filmów, ponieważ wymaga to przynajmniej pobieżnej znajomości kultury Indii. Co więc tak naprawdę zobaczymy w bollywoodzkim kinie?

Bollywood oferuje nam do zobaczenia świat taki sam, jaki często zobaczymy w amerykańskich i zachodnich produkcjach, świat wręcz idealny. Dzieje się tak dlatego, że ludzie podświadomie po prostu chcieliby znaleźć się w takich sytuacjach, miejscach i wspólnie z takimi osobami, jak na obrazach przedstawionych na taśmie filmowej. Tak samo jak aktorzy w innych krajach, hinduscy aktorzy uważani są za pół bogów. Są oni śledzeni przez paparazzi, mają swoich wiernych fanów i często rozdają autografy oraz nie mogą w spokoju wyjść z domu. Zjawisko to w Indiach jest o tyle silniejsze, że wiele osób jest tam naprawdę biednych i żyje w złych warunkach, dlatego Bollywood jest prawdziwą odskocznią od prawdziwego, codziennego i niełatwego życia. A dla każdego kto ma trochę więcej pieniędzy jest to odskocznia od stresu szkoły, pracy czy stałych obowiązków.
Dla wielu osób jest to także doskonała okazja do zaglądnięcia do innych krajów. Bollywood bowiem kręci także hinduskie filmy poza granicami Indii, na przykład w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Akcja takich filmów przyciąga więc w Indiach jeszcze więcej osób, ponieważ filmy te pokazują jak wygląda życie za wielką wodą.
Bollywood, jak każde inne kino, pokazuje codzienne życie, piękne historie, pewne przerysowania oraz zaprasza widza do poznania całego swojego wypielęgnowanego świata. A wszystko to z wielkim rozmachem i udziałem wielu osób na planie, bowiem w indyjskim przemyśle filmowym zatrudnionych jest około 2,5 miliona osób. W skali całego świata jest to naprawdę imponujący wynik!
Bollywood wypuszcza rocznie także dwa razy więcej filmów niż wszystkie amerykańskie wytwórnie razem wzięte. Dzięki temu zapracowało sobie na zaszczytny tytuł najbardziej płodnej krajowej kinematografii na całej kuli ziemskiej. Mimo tej obfitości produkcji widzowie nadal nie mają dosyć i proszą hinduskich producentów o jeszcze więcej nowych i ciekawych filmów. Jest to na pewno ogromny sukces tej kinematografii, która wkroczyła już na stałe do kin i telewizorów widzów z całego świata.