Magia Bollywood

magia BollywoodBollywood – chyba każdy z nas o nim słyszał. Przez wiele lat prym wiodło Hollywood, ze swoimi pięknymi aktorami i aktorkami, którzy pokazywali się na czerwonym dywanie i kręcili wspaniałe filmy. Bollywood, czyli indyjskie filmy, istniało tak długo jak filmy amerykańskie, jednak nie było bardzo popularne. Dopiero z czasem zyskało ono pozycję w zachodnim świecie.
Okazało się bowiem, że aktorzy z tak egzotycznego dla nas kraju, jakim są Indie, potrafili zachwycić na ekranie nie mniej niż aktorzy amerykańscy. A dodatkowo wnieśli do naszego życia powiew nowości i egzotyki. Niejednokrotnie mówi się o magii Bollywood.

W czym przejawia się magia Bollywood?

Bollywood jest dla wielu osób jak fabryka snów: przepiękni aktorzy i aktorki, przepiękne i bardzo bogate stroje, egzotyczne tańce i ciekawa muzyka. Wystarczy dodać do tego wszystkiego pełne przepychu i piękne wnętrza, a otrzymujemy mieszankę, która sprawia, że każdy chciałby przenieść się do tego niezapomnianego świata. W końcu chyba każdy z nas chciałby znaleźć się w takich pięknych miejscach, a każda kobieta chciałaby się poczuć jak księżniczka, dla której tańczy i śpiewa cała ulica, a ona ubrana jest w najpiękniejsze sari.
Magia Bollywood przejawia się właśnie w tym, że przenosimy się na kilka chwil do magicznego, wyidealizowanego świata. A reżyserowie bollywoodzkich filmów chętnie pobudzają naszą wyobraźnię, sięgając po bajkowe oraz magiczne motywy. Tego rodzaju magii często brakuje zachodnim filmom. I chociaż efekt na pierwszy rzut oka może czasami wydawać się przerysowany, to magia najwyraźniej działa bardzo skutecznie, ponieważ coraz więcej osób zaczyna aktywnie śledzić bollywoodzkie filmy. A nawet jeżeli ktoś tego nie robi, to chyba nie ma już osoby, która nie widziałaby chociaż kilku minut hinduskiego kina. Warto się chociaż na chwilę zagłębić w tych filmach, ponieważ Bollywood oferuje nam bardzo bogaty wachlarz przeżyć i emocji w swoich filmach.