Taniec rodem z Bollywood

taniec w BollywoodBollywood kojarzy się głównie z tańcem. Jest to bardzo słuszne skojarzenie ponieważ taniec oraz śpiew, w większym lub mniejszym stopniu pojawiają się w prawie każdym filmie Bollywoodzkim. Ten taniec stał się tak popularny poza granicami Indii, że nawet w Polsce w wielu miastach otworzone zostały szkoły tańca rodem z Bollywood! Jaki jest, więc ten taniec?

Na pewno taniec z Bollywood czerpie garściami z kultury i tradycyjnego tańca indyjskiego. Jednak nie jest on stricte tradycyjnym, indyjskim tańcem. Można w nim znaleźć wiele innych elementów. Jednym z ważniejszych i z tych, które najbardziej rzucają się w oczy, jest taniec brzucha, który ma arabskie korzenie. Taniec brzucha nadaje trochę zmysłowości i nowości do indyjskiego stylu. Poza tym znajdziemy tam także elementy zaczerpnięte z hip-hopu, disco, latino, salsy i wielu innych. Dzięki różnorodności można go dowolnie modyfikować pod siebie i dopasować idealny sposób tańca dla nas.

Najważniejsze w tym tańcu jest nie tylko to z jakiego stylu czerpie inspirację, ale także to ile emocji jest w stanie przekazać. Połączony ze śpiewem, musi on opowiadać pewną historię. Aby była ona pełna, ważne jest aby poprzez taniec przekazywać wiele emocji. Jest on, więc bardzo ekspresywny, dopracowany ale też w wielu momentach spontaniczny. Dodaje wiele energii, którą w tańcu musimy postarać się przekazać widzom.
Kto może tańczyć jak aktor z Bollywood? Nie żadnych ograniczeń. Jest to taniec zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, dla młodszych oraz dla starszych. Jedyną rzeczą jaka nam jest potrzebna, są chęci do tańczenia. Jest on także doskonałym sposobem na ćwiczenie, ponieważ podczas tańczenia w ruchu jest całe nasze ciało, nie tylko nogi, czy ręce. Ważny jest każdy ruch oraz gest, dlatego uczy nas też lepszej kontroli nad ciałem.
Jest to doskonały trening, świetna zabawa i doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi. Każdy kto go spróbował, na pewno się w nim zakocha!